fb
Powiadomienie o dostępności Otrzymasz od nas maila, jak tylko produkt będzie ponownie dostępny.
Email Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do innych celów, niż do wysłania wiadomości o dostępności produktu.
Niemowlę

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala – jesień/zima

Pamiętamy ten moment jakby to było wczoraj – gdy trzymasz swojego maluszka w ramionach, gotowego na pierwszy wyjazd do domu. To jedno z tych ważnych i niezapomnianych chwil dla każdego rodzica. To nie tylko symboliczne przejście z jednego świata do drugiego, ale także pierwszy krok w wielkiej przygodzie wychowywania dziecka.

Wiemy, że jako świeżo upieczony rodzic, możesz czuć się nieco przytłoczony mnogością informacji i decyzji do podjęcia. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten artykuł. Naszym celem jest dostarczenie Ci praktycznych wskazówek na temat tego, jak ubrać noworodka na ten wyjątkowy dzień. Chcemy, abyś czuła się pewnie i komfortowo, wiedząc, że Twoje dziecko jest ciepło i bezpiecznie ubrane na ten ważny moment.

safari-kombinezon-niemowlecy-latte-otulacz-do-fotelika

Jak przewieźć noworodka ze szpitala do domu?

Podstawowym elementem na wyjście ze szpitala z noworodkiem jest fotelik samochodowy. Oto, co musisz wiedzieć, wybierając fotelik samochodowy:

 1. Bezpieczeństwo przede wszystkim:
  • Wybierz fotelik, który został przetestowany i posiada odpowiednie atesty oraz certyfikaty potwierdzające, że spełnia on normy bezpieczeństwa.
 2. Rodzaj fotelika:
  • Dla noworodków najlepsze są foteliki z kategorii 0+ (do ok. 13 kg). Są one specjalnie zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach.
 3. Montaż tyłem do kierunku jazdy:
  • Dla największego bezpieczeństwa noworodka fotelik powinien być montowany tyłem do kierunku jazdy. Taka pozycja chroni wrażliwą główkę i szyję dziecka w razie nagłego hamowania lub zderzenia.
 4. Zapoznaj się z ofertą online:
  • Przeszukaj internet w poszukiwaniu informacji o różnych modelach fotelików. Recenzje innych rodziców oraz ekspertów mogą być bardzo pomocne w dokonaniu wyboru.
 5. Wizyta w sklepie:
  • Mimo że możemy znaleźć wiele informacji online, nic nie zastąpi osobistego sprawdzenia fotelika w sklepie. Można tam zobaczyć, jak dokładnie działa mechanizm zapięcia, jak fotelik jest wykonany i czy pasuje do naszego samochodu.
 6. Dopasowanie do auta:
  • Każdy samochód jest inny, więc ważne jest, aby upewnić się, że wybrany fotelik pasuje do Twojego pojazdu. Sprawdź, czy Twój samochód posiada system ISOFIX, który ułatwia montaż fotelika, oraz czy wybrany model fotelika jest z nim kompatybilny.
 7. Konsultacja ze sprzedawcą:
  • Wykwalifikowany sprzedawca może odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące montażu, bezpieczeństwa oraz użytkowania fotelika.

Pamiętaj, że fotelik samochodowy to inwestycja w bezpieczeństwo Twojego dziecka. Warto poświęcić trochę czasu, aby dokładnie zbadać dostępne opcje i dokonać świadomego wyboru.

Jak przygotować się do wyjścia ze szpitala z noworodkiem?

Przygotowanie się do wyjścia ze szpitala z noworodkiem to emocjonujący moment dla każdego rodzica. Aby ten dzień przebiegł sprawnie i bezstresowo, warto pomyśleć o kilku kluczowych kwestiach już wcześniej, na etapie pakowania torby do szpitala.

Ubranie dla dziecka powinno być dostosowane do pory roku. Jednak w związku z tym, że nigdy do końca nie wiemy, jaka będzie temperatura w dniu, w którym wyjdziemy ze szpitala, warto przygotować dwie wersje: jedną na cieplejszą pogodę i drugą na chłodniejszą.

Oba zestawy ubranek, na cieplejszą i chłodniejsza pogodę, spakuj do osobnych woreczków (polecamy nasze bawełniane) i włóż do fotelika samochodowego. Dzięki temu, że ubranka oraz fotelik będą w jednym miejscu, tata malucha o niczym nie zapomni, gdy będzie wybierał się do szpitala.

Pamiętaj również o ubraniu dla siebie – koniecznie wygodnym, nie uciskającym, abyś czuła się komfortowo i wygodnie.

Nie ma dwóch takich samych dni, tak jak nie ma dwóch takich samych noworodków. Pora roku, w której Twój maluch ma opuścić szpital, znacząco wpłynie na to, jak powinniście go ubrać. Oto kilka wskazówek dostosowanych do sezonu jesienno – zimowego.

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala – podstawowe zasady

Zastanawiasz się, jakie są kluczowe zasady, gdy chodzi o ubieranie noworodka? Oto kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwych wyborów:

 • Wybór oddychających, naturalnych materiałów: Skóra noworodka jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Dlatego warto postawić na naturalne tkaniny, takie jak bawełna, bambus, czy wełna merino . Są one przewiewne, miękkie i doskonale dopasowują się do potrzeb skóry malucha.
 • Unikanie ubrań z twardymi szwami lub guzikami: Takie elementy mogą powodować podrażnienia lub nawet niewielkie otarcia na skórze Twojego dziecka. Szukaj ubranek z miękkimi szwami i zapinanych na delikatne zatrzaski lub zamki, bez metek wewnętrznych.
 • Ustalanie liczby warstw ubrań zgodnie z temperaturą: noworodki dotyczy zasada „jedna warstwa więcej, niż dorosły”. – jeśli nosimy dwie warstwy, nasz noworodek powinien mieć trzy. Zawsze jednak obserwuj reakcje dziecka i dostosowuj ilość ubrań do jego potrzeb. Jeśli poczujesz, że ma ciepłą szyję lub plecy, to prawdopodobnie jest mu odpowiednio ciepło.
 • Odległość – planując ubiór dla maluszka zwróć uwagę na to, jaki odcinek będziecie musieli pokonać z maluszkiem. Są szpitale, w których można podjechać samochodem pod samo wejście, są jednak takie, gdzie parking jest nieco dalej.
 • Czapeczka – polecamy cienką, bawełnianą, która nie uciska i nie podrażnia skóry. W chłodne dni warto ją mieć, szczególnie jeśli do pokonania mamy dłuższą odległość. Czapeczkę w ciepłym aucie warto zdjąć.
 • Praktyczne produkty – Podstawowe produkty na jesień i zimę to body, pajacyk niemowlęcy, kombinezon niemowlęcy, otulacz do fotelika, a także akcesoria jak czapeczka, miękkie buciki i rękawiczki. Produkty te możesz ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji, dostosowując je do pogody.

Pamiętając o tych prostych zasadach, zapewnisz swojemu maluszkowi komfort i bezpieczeństwo podczas pierwszego wyjścia ze szpitala i w kolejnych dniach życia.

974B55B1-63D8-432C-B7A9-88090A2AA9B8

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala jesienią?

Jesień to czas zmieniającej się pogody, może być 14 stopni C, ale równie dobrze tylko 5 stopni C. Dobrze jest zatem postawić na warstwowość.

Podstawą ubioru noworodka jesienią powinno być body, z krótkim lub długim rękawem, w zależności od terminu porodu. Kolejna warstwa to pajacyk niemowlęcy, który jest wygodny, nie uciska brzuszka i nie krępuje ruchów maluszka. Na chłodniejsze dni idealnie sprawdzi się też kombinezon niemowlęcy, który jest ciepły i praktyczny, średniej grubości. Warto również pamietać o czapeczce. Zamiast kurtki lub puchowego kombinezonu wybierz otulacz do

Przykładowe zestawy na wyjście ze szpitala to:

Wrzesień: body + kombinezon + cienka czapeczka

Październik: pajacyk + cienka czapeczka + otulacz do fotelika jesienno – zimowy

Listopad: body + pajacyk + czapeczka + buciki + otulacz do fotelika

Jak ubrać noworodka na wyjście ze szpitala zimą?

Zimą głównym priorytetem jest utrzymanie ciepła Twojego maluszka. Podstawą ubioru powinien być zatem otulacz do fotelika. Jego zadaniem jest zastąpienie kurtki lub puchowego kombinezonu i zapewnienie noworodkowi ciepła i komfortu podróży.

Przykładowe zestawy na wyjście ze szpitala zimą:

Grudzień/Styczeń: body + kombinezon niemowlęcy + czapeczka + buciki + otulacz do fotelika

Luty: body + pajacyk + cienka czapeczka + otulacz do fotelika jesienno – zimowy

Marzec: pajacyk + czapeczka + otulacz do fotelika jesienno – zimowy

Pamiętaj, aby zawsze dostosowywać ubiór Twojego dziecka do aktualnych warunków pogodowych i obserwować malucha, aby upewnić się, że nie jest ani zbyt gorąco, ani zbyt zimno.

Dlaczego otulacz do fotelika samochodowego to idealne rozwiązanie na okres jesienno-zimowy?

Podczas gdy zimowe ubrania są niezbędne, gdy jesteśmy na zewnątrz, mogą one stanowić pewne wyzwanie w samochodzie. Tu właśnie wkracza otulacz do fotelika samochodowego, oferując szereg korzyści dla Twojego maluszka w chłodniejsze miesiące:

Bezpieczeństwo: Grube ubrania zimowe mogą utrudniać prawidłowe zapięcie pasów w foteliku samochodowym. Otulacz umożliwia zapinanie dziecka bezpośrednio do fotelika, a następnie otulenie go, co zapewnia zarówno ciepło, jak i bezpieczne podróżowanie.

Komfort: Otulacz jest zaprojektowany tak, aby zapewnić ciepło i ochronę przed chłodem, jednocześnie pozwalając na regulację temperatury. Jeśli w samochodzie jest ciepło, łatwo możesz odsłonić dziecko, zapewniając mu komfortową podróż.

Uniwersalność: otulacz od amumu jest kompatybilny z różnymi modelami fotelików, co czyni go praktycznym wyborem dla rodziców.

Praktyczność: Otulacz chroni malucha przed wiatrem, śniegiem i deszczem podczas przenoszenia fotelika z samochodu do domu czy sklepu.

Łatwość w pielęgnacji: Otulacz łatwo wyczyścić – wystarczy wrzucić do pralki.

safari-otulacz-do-fotelika-pajacyk-niemowlecy

Otulacz do fotelika samochodowego to nie tylko ciepłe i przytulne rozwiązanie dla Twojego noworodka, ale również praktyczne i bezpieczne. Dzięki niemu możesz być pewny, że Twój maluch jest ciepło i bezpiecznie otulony podczas jazdy samochodem w chłodniejszych miesiącach.

Czy kombinezon zimowy sprawdzi się na wyjście ze szpitala z noworodkiem zimą?

Kombinezon zimowy to puchowe ubranie, zastępujące kurtkę i spodnie. Jest grube i ciepłe. Sprawdzi się dobrze w wózku lub dla większego niemowlaka, który już chodzi. Nie jest jednak praktyczny dla noworodka, szczególnie w foteliku, ponieważ nie pozwala na prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa.

Więcej informacji o tym, że przewożenie niemowlaka w puchowym kombinezonie w foteliku samochodowym to nie jest dobry pomysł, dowiesz się z TEGO artykułu.

Jak ubrać dziecko na wyjście ze szpitala – podsumowanie

Wyjście ze szpitala z noworodkiem to wyjątkowe wydarzenie. Warto zatem dobrze się do niego przygotować już wcześniej, aby ze spokojem oczekiwać na ten dzień. Przygotuj dwa zestawy ubranek, koniecznie delikatnych, z naturalnych tkanin, wygodnych i nie uciskających. Zamiast kurtki, czy puchowego kombinezonu lepszą i bezpieczniejszą opcją będzie otulacz do fotelika jesienno – zimowy.

Mamy nadzieję, że ten wpis pomógł Ci w wyborze odpowiednio ubrania dla Twojego dziecka na wyjście ze szpitala. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz skomentować nasz wpis, koniecznie napisz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Brak produktów w koszyku.